NFSTR.com


Need for Speed World, harika bir yarış deneyimi ile sosyal deneyimi birleştirmeyi kolay kılmak için tasarlandı. Bu yüzden, bir Yarış boyunca insanları bir araya getirecek çeşitli seçenekler var.

Bir etkinliğe girdiğinizde otomatik olarak Etkinlik sohbeti içine yerleştirilirsiniz, böylece rakiplerinizle iletişim kurabilirsiniz. Etkinlik dışında hala Etkinlik sohbetini görebilirsiniz ancak mesaj gönderemezsiniz.

ÖZEL MESAJLAŞMA/ARKADAŞLAR

Bunu bir kişiyle sınırlamak için [Fısılda] üstüne tıklayın, sonra sürücü isminden önce /w yazın. Bütün çevrimiçi Arkadaşlarınıza da bir Fısılda sohbet mesajı gönderebilirsiniz, bunun için sohbet kanalı olarak [Arkadaş]'ı seçin ya da /f (Mesaj) yazın.

Gruplar arkadaşlarınızla oynamak ve kolayca Özel Yarışlara katılmak için harika yollardır. Bir grup içinde aynı zamanda iletişim kurmak ve Takım Kaçışı gibi işbirliği modlarında polis stratejilerini koordine etmek için Dolby Axon yoluyla sesli sohbet edebilirsiniz.

BİR GRUP OLUŞTURMA

Grup Listesi, Sosyal eklenti içinde ('O' tuşu) bulunabilir. Buradan, davet et butonuna tıklayıp bir Sürücü ismi yazarak grup davetleri gönderebilirsiniz.

Davetler alternatif olarak herhangi bir Sürücünün ismine sağ tıkladıktan sonra, "Gruba Davet Et" seçeneğini işaretleyerek ya da sohbet penceresinde “/groupinvite [Sürücüİsmi]” yazarak gönderilebilir.

Maksimum grup üyesi sayısı sekizdir.

GRUP GÖSTERGESİ

Bir grup içindeyken ekranınızın sol üst köşesinde grup için bir göz hizası göstergesi belirir. Buradan grup üyelerini görebilir, mikrofonunuzu görüp kısabilir (eğer sesli sohbet etkinse), ek grup davetleri gönderebilir ya da gruptan ayrılabilirsiniz.

GRUP SOHBETİ

Her grubun kendine ait grup sohbet kanalı vardır, buraya kanal seçiciyi tıkladıktan sonra sohbet penceresinde "Grup"u seçerek ulaşabilirsiniz.

GRUPTAN AYRILMA

Bir Sürücü çevrimdışı olduğunda otomatik olarak gruptan ayrılır. Grup Listesindeki "Gruptan Ayrıl" butonuna tıklayarak manüel olarak gruptan ayrılabilirsiniz.

SESLİ SOHBET

Dolby Axon sesli sohbet teknolojisi, bütün oyuncuların kolaylıkla kullanmasını sağlamak için Need for Speed World oyun istemcisine tamamen entegre edildi.

Bir grup içindeyken otomatik olarak grup üyelerinizi bulunduğu bir sesli sohbet odasına girersiniz. Serbest Dolaşımda, bir yarışta ya da Barınağınızda olsanız bile onlarla sohbet edebilirsiniz.

Özelliğin varsayılan ayarı aktivasyon modu olarak Bas Konuş ile etkinleştiriliyor (konuşurken "T"ye basılı tutun), o sebeple bir mikrofon takılı olduğu sürece sohbet edebileceksiniz.

Bunu ve diğer sesli sohbet seçeneklerini "Sesli Sohbet" altındaki Seçenekler Menüsüne girerek değiştirebilirsiniz.

ÖZEL YARIŞLARA BAĞLANMA

Özel yarış düzenlemek ve oynamak bir grup olarak çok daha kolaydır.

Başlamak için grubun herhangi bir üyesinin yarış ikonu yoluyla bir "Özel Yarış" başlatması gerekir. Ondan sonra kişi Arkadaş listesini görebilir ve arkadaşlarına davet gönderebilir ya da o yarışa doğrudan bütün grup üyelerini davet edebilir.

Yarış sonlarında oyuncular aynı oyuncu grubuyla yarışmaya devam etmek için bu adımları tekrarlayabilirler.

Bir arkadaş eklediğinizde daha fazla seçenek kullanılır hale gelir: arkadaşınızın konumuna ışınlanmak, sürücü bilgilerini görmek, kolayca sohbet etmek ve istatistiklerine ulaşmak gibi. Bir sürücünün arkadaşlık isteğini kabul ettiğinizde onun tüm sürücüleriyle arkadaş olursunuz.

OYUNCU ENGELLEME

Bazen arkadaş listenizdeki birisini engellemeniz gerekebilir. Bunun için engellemek istediğiniz sürücünün ismine sağ tıklayarak 'Block Driver''ı seçin. Bunu yaptıktan sonra o kişiyle iletişiminiz kopar yani o kişi size mesaj gönderemez. Engellediğiniz sürücüye, engellendiği bildirilmez ve sürücünün engelini sosyal kısmından kaldırabilirsiniz.


HABER BESLEMESİ

Haber beslemelerinde, arkadaşlarınızın seviye atlamalarını, arkadaş sıralamalarını ve çıkan parçaları görebilirsiniz. Haber penceresini açmak için, Yukarıdaki çubuktan News simgesine tıklayın veya 'N' tuşuna basın.

Arkadaşların tarafından yaşanan gelişmeler, Haberler kısmında otomaik olarak görünür. Haber beslemesinde okunmamış iletiler varsa News simgesi vurgulanır. Yeni gelen haberler, Haber beslemesinde her zaman üst tarafta bulunur.

Gelen haberlerin kimlerden alındığını filtreleyebilrisiniz:

  • All(Tümü) - tüm haberler görünür

  • Me(Ben) - sadece kendinizle ilgili haberler görünür

  • Friends(Arkadaşlar) - sadece arkadaşlarınızdan gelen haberler görünür

  • System(Sistem) - sadece sistem haberleri görünür

Arkadaş sıralaması, Yarışlar(Mavi renkte) ve Takipler(kırmızı renkte) için sizin istatistiğinizle beraber karşılaştırılarak listelenir. Eğer bir arkadaşınız mevcut skorunuzu aşarsa güncelleme haberi alırsınız.

Önceki

Sonraki

NFSTR.com