NFSTR.com


Powerups Need for Speed World'ün önemli stratejik bileşenleridir, o yüzden her Powerup'ı ve yarışınıza nasıl katkı sağlayabileceğini anlamak için biraz zaman harcamaya değer.

Oyunda Powerups edinmenin iki yolu vardır. Birincisi onları Yarış ve Takiplerden sonra verilen Şanslı Çekiliş kartlarıyla kazanmaktır ama şimdi istediğiniz belirli bir Powerupsyi satın almanız için Hız Desteği kullanma seçeneği de var. Eğer Powerups Konsoluna gider ve ekranın altına bakarsanız, bütün Powerupsn görsel bir listesini göreceksiniz. Koleksiyonunuza daha fazla Powerups eklemek için eklemek istediğinizi işaretleyin ve Hız Desteği butonuna tıklayın. Bu seçeneği her Yarıştan sonra (Sonuçlar açılır penceresinin sağ altında) ve Barınak yoluyla kullanabilirsiniz.

Powerups etkinleştirmek basittir. Bir Yarış içindeyken ilgili tuşa basın (örn. NİTRÖZ '1' yerde ise, 1'e basın) ya da yarış ortasına tıklayarak bir tane ateşlemek için fareyi kullanın.

Kullanımdan sonra her Güçlendiricinin bir Bekleme süresi olur, bu süre onların yeniden dolması için gereken süredir, o yüzden 50 Nitrözünüz olsa bile onları arka arkaya hızlı biçimde kullanamazsınız.

Daha fazla Powerups edindikçe onları organize etmek isteyeceksiniz, bu da Powerups Konsolundan kolaylıkla yapılabilir. Basitçe Powerupsye tıklayıp onu yerleştirmek istediğiniz yere sürükleyin. Powerups Konsoluna erişmek için Barınağa girin. Yukarıda belirtildiği gibi Powerups bu konsol sayfasından da satın alabilirsiniz. Yeni Powerups almadan önce belirli bir oyun modu için en uygun olanı aldığınızdan emin olun.

Bazı Powerups bir Yarışın ortasındayken size öne geçme şansı kazandırmak (Nitröz) ya da lidere trafikten bir baraj oluşturmak (Trafik Mıknatısı) için kullanılmalıdır. Yarış Powerups Powerups Konsolunda mavi olarak belirir.

Bir Takip içindeyken çok yakınlaştıkları takdirde polisleri dağıtmak (Acil Atlatma) ya da takibi hemen bitirmek için (Anında Bekleme) Powerups kullanabilirsiniz. Takip Powerups Powerups Konsolunda turuncu olarak belirir.

Need for Speed World'ün devasa dünyasını Keşfetmekten zevk alıyorsanız, size yardımcı olabilecek bir grup Powerups var. Örneğin diğer Powerups üstündeki bekleme süresini sıfırlamak isterseniz Hazır! Powerupssini kullanın.

Bazı Powerups, iddialı arabalar yaratmak için becerilerle eşleştirilebilirler. Güçlü bir arabanız varsa, Nitröz'ü Toslama ile eşleştirmeyi deneyin, rakiplerinizi Yarışlarda rüzgar gibi geçerken onları yere serin.

Nitröz:

Arabanız en yüksek hızının altındaysa Nitröz size kısa bir güç patlaması sağlar.

Trafik Mıknatısı:

Yarış lideri üstüne Trafik Mıknatısı attığınızda civardaki trafik ona çarpmaya çalışacaktır.

Bir Tur Daha:

Eğer son turda geride kaldıysanız Bir Tur Daha yarışa başka bir tur ekleyerek size son bir kazanma şansı verir. Yalnızca büyük yarışlarda kullanılabilir.

Acil Atlatma:

Bir Takipte arabanıza çok yakın oldukları takdirde polisleri uzaklaştırır..

Patlak Tamiri:

Çivili Kapandan geçtikten sonra lastiklerinizi onarır.

Anında Bekleme:

Atlatmadayken bir polis Takibini anında bitirir.

Ezergeçer:

Arabanızın hızını ve ağırlığını artırır ancak araba hakimiyeti kötü etkilenir.

Kalkan:

Trafik Mıknatısı gibi hedefli Powerup'lere karşı size sürücü bağışıklığı kazandırır.

Hazır!:

Powerupsn kalan bekleme sürelerini sıfırlayarak onları yeniden kullanıma hazır hale getirir.

Sapan Fırlatışı:

Eğer herkesten çok geride kaldıysanız arabanızın performansı ciddi ölçüde artar. Baştan ne kadar uzaksanız, artış o kadar büyük olur.

Eğer oyundaki ilerlemenizi hızlandırma istiyorsanız, her Yarış ve takipten sonra kazandığınız puan miktarlarını artırmaya yarayan Yükselticileri Hız Desteği kullanarak satın alabilirsiniz. İki tip Yükseltici vardır:

Yükselticiler yarış sonunda Yarış Sonuçları ekranından ya da Hız Desteği dükkanından satın alınabilir. Satın almak için Nakit ya da İtibar miktarı üstünde farenizi gezdirin, Yükseltici seçenekleri belirecektir.

Önceki

Sonraki

NFSTR.com