NFSTR.com


Performans Özelleştirmesi oyuncuların arabalarından herhangi birini daha yüksek bir Araba Sınıfına ve performans seviyesine ulaşmasını sağlayacak biçimde yükseltmelerine izin verir. Farklı motor, fren ve diğer parça kombinasyonları yerleştirerek oyuncular kendi sürüş stillerine uygun bir araba yaratarak mükemmel denge ve kontrolü sağlayabilirler.

Arabanızı ayarlamadan önce bütün arabalar için kullandığımız değerlendirme sistemini anlamak önemlidir.

Araba performansı aşağıdaki oranlara göre ölçülür:

 • Genel - Arabanızın birleştirilmiş performansı. Genellikle yüksek bütünsel oranlara sahip bir araba daha düşük olan diğerine göre daha iyi olacaktır, ancak bu arabayı nasıl kullandığınıza göre değişir.

 • En Yüksek Hız - Arabanızın ne kadar hızlı gidebileceği.

 • Hızlanma - Bir arabanın ne kadar çabuk hızlandığı.

 • Hakimiyet - Bir arabanın ne kadar iyi döndüğü.

Çeşitli performans parçaları takarak arabanızın çeşitli alanlarını ayarlayabilirsiniz. Bunlar şunları içerir:

 • Motor

 • Güçlendirilmiş emiş

 • Şanzıman

 • Süspansiyon

 • Frenler

 • Lastikler

Her parçanın En Yüksek Hız, Hızlanma ve Hakimiyet oranları üstünde ekranda bir yüzde olarak gösterilen bir etkisi vardır. Bu, parça takıldığında arabanın performansının yarış limitlerine doğru ne kadar artacağını gösterir. Her araba modelinde oranlardaki artış değişecektir.

Genelde, takılan herhangi bir parça 3 performans derecesini de farklı şekillerde değiştirecektir, o yüzden sahip olduğunuz her arabada en iyi bileşimi bulmak için farklı parçalarla deney yapın.

Arabalar, Genel performans derecelerine dayalı olarak bir Araba Sınıfı içinde tanımlanırlar. Araba Sınıfları 'E' Sınıfı ile başlayan 6 kategoriye ayrılırlar:

Arabanızı ayarladıkça, Genel performans derecesinde ne kadar artış olduğuna bağlı olarak yeni bir Araba Sınıfına girme şansı olacaktır.

PERFORMANS KADEMELERİ

Parçalar aşamalarıyla sınıflandırılır. Bunlar:

 • Sokak - En genel tip, performansta en düşük etki.

 • Yarış - Çok genel olmayan, performansta orta bir etki yaratan parçalar.

 • Pro - Performansta ciddi bir etki ile nadir.

 • Ultra – Performansta maksimum etki ile ultra nadir.

PARÇA BULUNABİLİRLİĞİ

Parçalar bulunabilirliğine göre 3 seviyeye ayrılır ve her seviye farklı bir renkle temsil edilir.

Güçlü renkler genellikle daha yüksek performans seviyelerini gösterir.

 • 1. Seviye = Improved

 • 2. Seviye = Sport

 • 3. Seviye = Tuned

Performans parçalarını almak için iki temel yol vardır:

PERFORMANS MAĞAZASI

Temel parçalar doğrudan Performans Dükkanından satın alınabilir. Burayı, Barınak ekranında bulacaksınız.

Performans Dükkanından temel parçalar satın almak için oyun içi Nakit kullanırsınız. Parçaların fiyatları performans seviyelerine bağlıdır, o yüzden parça ne kadar iyiyse fiyatı o kadar yüksektir.

LUCKY DRAW KARTLARI

Parça ne kadar nadirse, o kadar çok performans sağlar. Bunlar Şanslı Çekiliş yoluyla kazanılabilir.

Nadir parçalar Çok Oyunculu yarışlar için yapılan Şanslı Çekilişlerde daha sıklıkla bulunur, o yüzden bu yarışlarda Tek Oyunculu yarışlardan daha çok Nadir kart kazanma şansınız vardır.

İPUCU: Farklı parçalar farklı yarışlardan kazanılır, o yüzden oyuncular her etkinlikten ne kazanabileceklerini öğrenmek için farklı etkinlikleri denemelidir.

Arabanızı Yarışta ya da Takipte olmadığınız her zaman özelleştirebilirsiniz.

NASIL GİRİLİR?

 • 'Barınak'a gidin

 • 'Özelleştirme'yi seçin

 • 'Performans Dükkanı'na girin

Performans Dükkanı çeşitli bölümlere sahiptir:

MAĞAZA / ENVANTER:

Dükkanda, satın alma ve bir performans artışı yakalamak için arabaya yerleştirmekte kullanılan temel performans parçaları satılır.

Envanteriniz Şanslı Çekiliş ya da diğer yöntemler yoluyla kazandığınız bütün parçaları içerir. Buraya, Dükkan etiketi yanında bulunan geçiş butonu tıklanarak erişilebilir.

İPUCU: Parçalar performans aşamaları ve nadirliğe göre sınıflandırılmıştır, o yüzden sahip olduğunuz en iyi parçayı hızlı biçimde bulmak için her kategoride aşağı doğru inmelisiniz.

PARÇA PANELİ

Solda bulunan parça paneli arabada halihazırda hangi parçaların bulunduğunu gösterir.

GÖRÜNTÜLEME ÇUBUĞU

Alttaki ön izleme çubuğu parçalar yerleştirilir ya da kaldırılırken performansta meydana gelen değişimleri gösterir

YENİ BİR PARÇA TAKMA:

 • Dükkandan ya da Envanterden bir parçayı sürükleyip arabanın üstüne ya da Parça paneline bırakın.

 • Bazı parçalar, parçayı satın almadan önce belirli bir Sürücü Seviyesinde olmanızı gerektirir.

 • Ön izleme çubuğu En Yüksek Hız, Hızlanma ve Hakimiyet'te gerçekleşen performans değişimini (artma ya da azalma) gösterir.

 • Aynı ayarlama oturumunda birden çok parça takılabilir ancak her tipten ancak bir taneye sahip olabilirsiniz (örneğin bir motor).

 • Değişikliklerinizden memnun olduğunuzda bütün bekleyen yerleştirmeleri onaylamak için 'Değişiklikleri Onayla' butonuna tıklayın. Parçaları Dükkandan satın alıyorsanız yeterli Nakite sahip olmanız gerekir.

 • Parçalar takıldıktan sonra tekrar Envanterinize katılamazlar ancak bir miktar Nakit değeri karşılığında satılabilirler.

ARABADAKİ PARÇAYI SÖKME:

 • Soldaki Parça panelinden alt sağdaki Sat kutusuna bir parça (arabada halihazırda takılı bulunan) sürükleyin.

 • Alt sağdaki panel parçayı satması karşılığında oyuncuya ne kadar Nakit verileceğini gösterir.

 • Oyuncular bir kerede birden fazla parçayı kaldırabilirler

 • Değişiklikleri yaptıktan sonra onaylayın.

ENVANTERDEKİ PARÇAYI SATMA:

 • Envanterden sat kutusuna bir parça sürükleyin.

 • Yine, değişiklikleri yaptıktan sonra onaylayın.

BİR arabayı SİZİN arabanız yapmak Need for Speed World içindeki en tatmin edici bileşenlerden biridir.

Eğer önceki Need for Speed oyunlarını oynadıysanız, özelleştirmenin, bir arabaya kişisel dokunuşunuzu ekleyebilmeniz için şimdiye kadar olmadığı kadar çok boya ve vinil seçenekleriyle tamamen yenilendiğini fark edeceksiniz. Bunun bir parçası olarak yeni bir fare kumandalı dönen kamera geliştirdik, böylece arabaları istediğiniz her açıdan görebileceksiniz ve arabanızın her santimine kişisel tablonuz gibi yaklaşırken hiçbir detay gözünüzden kaçmayacak.

BOYA DÜKKANI

Barınağın ana ekranında 'Özelleştirme' ve daha sonra da 'Boya Dükkanı' üstüne tıklayarak arabanız için World'de bulunan boya seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Devasa renk ve boya stilleri (Parlak, Metalik, Mat, Krom, Şeker, Yanardöner, İnci) kütüphanesi ile istediğiniz her renk karışımını bulmanız mümkün. Tekerlekler de Mat, Krom ya da Metalik cilalarla boyanabilir.

VİNİL DÜKKANI

Vinil Dükkanına da Barınak ekranındaki 'Özelleştirme' menüsünden ulaşılabilir. Özelleştirme için çeşitli vinil tipleri (İlkeller, Sayılar, Hileli, Katedral, Izgaralı) mevcuttur. Bir vinil satın aldıktan sonra onu, üstüne tıklayarak ve fare ile arabanıza sürükleyerek uygulayabilirsiniz. Satın almadan önce vinillerin örneğini alabilir ve boyama yapabilirsiniz.

Vinil arabanıza uygulandıktan sonra onu özelleştirmenin altı yolu vardır:

Çevir

Vinili çevirir. Not: Üretici logoları gibi bazı viniller çevrilemez.

Döndür

Vinili orta noktasından döndürür.

Vinilin boyutlarını eğer. Bazı viniller eğilemezler.

Renk

Vinilin rengini değiştirir. Her vinilin rengini değiştirmek mümkün değildir; bazıları kilitlidir.

Ayna

Seçili vinilin bir kopyasını arabanız üstünde oluşturur.

Ölçekle

Vinilin boyutunu büyütür ya da küçültür. Bazı viniller kilitli bir en/boy oranı içinde tek bir ölçekle kısıtlıdır.

SATIŞ SONRASI DÜKKANI

Satış Sonrası Dükkanı, arabanızı diğerlerinden farklı kılmakta kullanabileceğiniz harika satış sonrası parçaları içerir. Yeni bir Görsel Paket yükleyerek arabanın bütün şeklini değiştirebilir ya da parlak bir araba Neonu ya da renkli Cam Boyaları ile ekstra bir hava katabilirsiniz. Hatta rakiplerinizin yarışta sizi yakalamaya çalışırken görecekleri bir Plaka ekleyerek başka ifadeler edinebilirsiniz.

Satış Sonrası Dükkanını, Barınağınızdaki Özelleştirme menüsü yoluyla ziyaret edebilirsiniz. Dükkanda, öğeye bağlı olarak Nakit ya da Hız Desteği ile satın alabileceğiniz sınırlı sayıda parça seçenekleri bulunur. Bir parçayı takmak için basitçe onu arabanın üstüne sürükleyip bırakın, değişikliğin ön izlemesini görün ve satın alımınızı onaylamak için sol paneldeki parçanın yanında bulunan "Satın Al" butonuna tıklayın.

Satış Sonrası parçalar aynı zamanda bir etkinlikten sonra gerçekleşen Şanslı Çekiliş yoluyla ya da Barınaktaki Kart Paketi dükkanında bulunabilecek Satış Sonrası Kart Paketlerini satın almak yoluyla da kazanılabilir. Bunlar genellikle Dükkanda bulunmayan özel stilleri içerir! Bu şekilde kazanılan her parça Satış Sonrası Dükkanı içindeki envanter sekmenizde görünecektir, bunu da öğe listesinin en üstünde bulunan "Dükkan" etiketinin yanındaki geçiş butonuna tıklayarak görebilirsiniz.

Envanterinizdeki istenmeyen parçalardan, sağ altta bulunan Sat Kutusuna sürükleyerek atmak ya da Arabanızdaki parçaları parçanın yanındaki X üstüne tıklayarak kaldırmak yoluyla kurtulabilirsiniz. Bütün satılan ya da kaldırılan parçaların kalıcı olarak kaldırıldığını unutmayın.

Önceki

Sonraki

NFSTR.com