NFSTR.com


Drag, kısa mesafeli pistlerde alabildiğine hızlanma yarışıdır. Net vites değiştirme ve hesaplanmış şerit değiştirme büyük önem taşır.

Bir Drag etkinliğine katılmak için Haritada mavi "Drag" simgesini arayın veya dünyadaki yarış konumlarından birine gidin. Drag yarışlarına Şimdi Yarış işlevi yoluyla da katılınabilir.

Etkinliğe bağlı olarak maksimum oyuncu sayısı 2 ile 6 arasında değişir.

MÜKEMMEL BAŞLANGIÇ

Çizgiden mükemmel bir başlangıç yapmak size hızlı bir Nitröz desteği verir. Mükemmel başlangıç için RPM yeşil bölgedeyken zamanlama yapın!

ŞANZIMAN

Şanzıman yarış öncesi lobisinde veya Seçenekler -> Oyun oynama menüsündeki ayar yoluyla değiştirilebilir.

Acemiler için otomatik şanzıman iyi bir seçenektir; vites değiştirme gerekmez, ancak vitesler arasında hareket ederken yalnızca "İyi Değiştirme" ile sınırlı olursunuz

Düz şanzıman arabanız hızlandıkça veya yavaşladıkça vites değiştirmeyi sizin kontrol etmenizi gerektirir. Her değiştirmenin zamanlamasını hissetmek için takometreyi takip edin:

  • Sarı bölge - İyi Vites Değiştirme

  • Yeşil bölge - Mükemmel Vites Değiştirme (artı Nitröz desteği)

  • Kırmızı bölge - Aşırı devir (yavaş değiştirme)

Düz vites aşağıdaki gibi kontrol edilir:

Klavye:

  • Sol Shift tuşu - Vites Büyütme

  • Sol Ctrl tuşu - Vites Küçültme

Windows için Xbox 360 Kumandası:

  • Sağ Analog Çubuğu (Yukarı Vuruş) - Vites Büyütme

  • Sağ Analog Çubuğu (Aşağı Vuruş) - Vites Küçültme

SÜRÜŞ

Araçlar ileri doğru giderken mevcut şeritlerinde kalacaklardır, yönlendirme gerekmez. Sola veya sağa hareket ettirme arabanızı bir sonraki uygun şeride sokacaktır. Trafiğin mevcut olduğu yollarda çarpışmayı önlemek için şerit değiştirmek temel önemde bir beceridir.

Önceki

Sonraki

NFSTR.com